Van praktijkervaring naar een erkend diploma: Jakub behaalde zijn PDB®
Voor Jakub Juras was het halen van het Praktijkdiploma Boekhouden (PDB®) een belangrijke mijlpaal in zijn professionele ontwikkeling. Bij Administratiekantoor Gibula heeft hij in de afgelopen 10 jaar veel praktijkervaring opgedaan, terwijl hij tegelijkertijd bleef investeren in zijn professionele ontwikkeling. Jakub komt oorspronkelijk uit Polen en woont inmiddels elf jaar in Nederland. Al tien jaar werkt hij in de financiële administratie, waar hij stap voor stap ervaring heeft opgebouwd en zijn vakkennis heeft ontwikkeld.
“Ik omschrijf mezelf als een hardwerkende en leergierige persoon. Ik wilde mijn kennis verder verdiepen en officieel laten erkennen. Daarom besloot ik zelfstandig niveau 4 te halen.” zegt Jakub.
Een duidelijk doel voor ogen
Om het Praktijkdiploma Boekhouden (PDB®) te halen, werkte Jakub toe naar het succesvol afronden van verschillende examens. Het examen Financiering niveau 4 vormde de laatste stap in dit traject. Met het behalen van dit examen mocht Jakub uiteindelijk zijn PDB®-diploma in ontvangst nemen.
“De hoeveelheid leerstof was goed te overzien, waardoor het mij lukte om mij in ongeveer drie maanden op het examen voor te bereiden. De grootste uitdaging was het combineren van werk, studie en dagelijkse verplichtingen. Daarnaast moest ik ook inhoudelijke vaktaal in het Nederlands leren, wat extra inspanning kostte.”
Om zijn doel te bereiken, ontwikkelde Jakub een vaste studieroutine. Iedere dag besteedde hij ongeveer een uur vóór zijn werk en een uur na werktijd aan zijn studie. In de weekenden kwamen daar nog enkele uren bij. Voor zijn voorbereiding maakte hij gebruik van studieboeken, online lesmateriaal en de voorbeeldexamens van de Associatie voor Examinering. “De voorbeeldexamens hebben mij enorm geholpen. Daardoor kreeg ik een goed beeld van de examenopzet en kon ik mijn kennis in de praktijk toetsen.”
Meer kennis én meer vertrouwen
De inspanningen werden beloond. Jakub behaalde zijn PDB®-diploma en kijkt met trots terug op het traject. Voor Jakub is blijven leren een belangrijke drijfveer. Juist de mogelijkheid om zichzelf te ontwikkelen en nieuwe kennis op te doen binnen zijn vakgebied motiveert hem om steeds een stap verder te zetten.
“Het heeft mij niet alleen nieuwe kennis opgeleverd, maar ook meer vertrouwen gegeven in mijn professionele werkzaamheden. Wat mij motiveert, is de mogelijkheid om mezelf te blijven ontwikkelen en nieuwe kennis op te doen binnen mijn vakgebied. Ik ben blij dat ik dit traject succesvol heb afgerond en daarmee een volgende stap in mijn professionele ontwikkeling heb gezet.”
Op naar de volgende uitdaging
Met het halen van zijn PDB® heeft Jakub zijn ambities nog niet bereikt. Zijn blik is alweer gericht op de toekomst. Zijn volgende doel is het behalen van niveau 5 en zich verder ontwikkelen binnen de financiële sector. Voor iedereen die aan een vergelijkbare opleiding of examen begint, heeft hij een duidelijke boodschap:
“Ik wens iedereen veel doorzettingsvermogen en vertrouwen in zichzelf toe. Met regelmatige inzet en discipline kunnen zelfs grote doelen stap voor stap worden bereikt.”
Zijn verhaal laat zien dat professionele ontwikkeling niet alleen draait om kennis vergaren, maar ook om doorzettingsvermogen, ambitie en het lef om jezelf te blijven uitdagen.
Blijven leren geeft mij de kans om te groeien, zowel persoonlijk als professioneel – Jakub Juras