Het vinden van de juiste balans maakt dat elk doel haalbaar is.

15 maart 2022

Meer informatie nodig?
We helpen je graag!

Blog Kim Hesselink over Praktijkdiploma Boekhouden (PDB®)

Mijn naam is Kim Hesselink, 31 jaar en ik woon in Rossum (Twente). Onlangs heb ik mijn Praktijkdiploma Boekhouden (PDB®) behaald bij de Associatie voor Examinering. Dit is mijn tweede diploma dat ik hier behaald heb, hiervoor volgde ik de cursus Basiskennis Boekhouden (BKB®).

Deze cursussen ben ik gestart omdat mijn vriend voor zichzelf begon als zzp’er in de installatietechniek. Ik wil hem graag ondersteunen met zijn administratie, maar daar wist ik op dat moment nog niet veel van af. Na wat zoeken op het internet kwam ik terecht bij de cursus BKB®. Deze cursus leek me perfect, het zou me namelijk maar één avond in de week kosten en een dag aan thuisstudie. Dat leek me goed te combineren met mijn (toen nog) fulltime baan in de horeca. Uiteindelijk best pittig, maar goed te doen. Het vinden van de juiste balans maakt dat elk doel haalbaar is.

Nadat ik mijn BKB® behaald had, vond ik het hele boekhouden steeds interessanter worden. Dus ik besloot verder te gaan voor het Praktijkdiploma Boekhouden. Dit diploma bestaat uit drie modules, financiering, kostencalculatie en bedrijfsadministratie. Hierdoor leerde ik wat er werkelijk gebeurt als ik me bezig zou houden met de boekhouding.

Inmiddels heb ik mijn diploma PDB® behaald en werk ik met veel plezier op de administratie van Loohuis installatietechnieken.

Laatste blogs van kandidaten

  • Kandidaat

    27 oktober 2025

    Discipline, structuur en een flinke dosis doorzettingsvermogen brengen je verder dan je denkt

    Toen cijfers, processen en nieuwsgierigheid samenkwamen, vond Daniëlle Mooij haar drive. Haar PDL®-diploma werd meer dan een papiertje, want het werd een bewijs van veerkracht, groei en geloof in eigen kunnen.

  • Kandidaat

    13 oktober 2025

    Een nieuwe stap, een nieuw begin: mijn reis naar het BKL®-diploma

    Melissa vertelt hoe zij, gedreven en leergierig, de stap zette naar het BKL®-diploma, studerend naast haar werk, balancerend met privé en vastbesloten om verder te groeien in salarisadministratie.

  • Kandidaat

    29 september 2025

    Van Oekraïne naar Nederland: mijn reis naar een nieuw begin

    Iryna Khan Mokhammadi over hoe ze haar kennis, veerkracht en ambitie inzet om opnieuw haar carrière op te bouwen.

Meer informatie over onze dienstverlening of een examen? We helpen je graag!