Benut nog dit jaar jouw opleidingsbudget

4 december 2020

Meer informatie nodig?
We helpen je graag!

Wist je dat veel organisaties een jaarlijks opleidingsbudget hebben waarmee werknemers zich kunnen ontwikkelen en doorgroeien in hun carrière? Zo niet, dan ben je niet de enige.

Naar schatting wordt elk jaar 40% van het beschikbare opleidingsbudget niet benut. Bijvoorbeeld omdat werknemers niet op de hoogte zijn van het bestaan van het budget. Binnenkort verlopen de budgetten voor 2020. Check daarom nog voor het einde van het jaar of je gebruik kunt maken van een opleidingsbudget.

Hoe pak je dit aan? Een paar tips:

  • Zoek eerst uit wat er mogelijk is binnen jouw organisatie. Hiervoor kun je terecht bij de afdeling HR of jouw leidinggevende. Ook kun je de mogelijkheden vaak terugvinden in de cao of arbeidsovereenkomst.
  • Zorg dat je weet waarom jij je wilt ontwikkelen. Als je de regie neemt over je persoonlijke groei, opent dat deuren. Je presteert beter en krijgt nieuwe energie en motivatie.
  • Zoek een opleiding die past bij jouw wensen en behoeften. Bekijk bijvoorbeeld eens de mogelijkheden in de examengids van de Associatie.
  • Maak vervolgens jouw leerdoelen concreet voor je werkgever, zodat hij weet welke meerwaarde de opleiding heeft voor jouw bedrijf.
  • Nu beslissen én direct starten, dat lijkt misschien wat kort dag. Bij verschillende opleiders is het mogelijk om je nog dit jaar in te schrijven en daadwerkelijk te starten in 2021. Zo blijft er in 2021 extra budget beschikbaar voor een vervolgstudie.

Laatste nieuws

  • 12 februari 2025

    NLQF-inschaling PDL®: Meer kansen voor jou

    Met de recente NLQF-inschaling van het praktijkdiploma loonadministratie (PDL®) krijgt de opleiding een nieuwe dimensie. Maar wat houdt dit precies in, en waarom is dit belangrijk voor payrollprofessionals en het vakgebied? We spraken met het Nederlands instituut van register payroll accounting (NIRPA).

  • 11 februari 2025

    Verkeershinder bedrijventerrein De Hoef (tussen Hogeweg en kruispunt Outputweg-Modemweg/Basicweg)

    Van 24 februari tot 17 maart vinden er wegwerkzaamheden plaats op Bedrijventerrein De Hoef, waardoor de toegangswegen tussen de Hogeweg en het kruispunt Outputweg-Modemweg/Basicweg volledig afgesloten zijn. Verkeer wordt omgeleid en weggebruikers moeten rekening houden met extra reistijd.

  • 4 februari 2025

    Salarispro: samenwerken voor de toekomst van salarisprofessionals

    Salarispro, in samenwerking met de Associatie voor Examinering, bevordert de instroom en ontwikkeling van nieuwe salarisprofessionals via een traineeship. Cas Bakker, directeur van Salarispro en 2Xplain, vertelt hoe dit initiatief bijdraagt aan een toekomstbestendige arbeidsmarkt en het vakgebied versterkt.

Meer informatie over onze dienstverlening of een examen? We helpen je graag!