Benut nog dit jaar jouw opleidingsbudget

4 december 2020

Meer informatie nodig?
We helpen je graag!

Wist je dat veel organisaties een jaarlijks opleidingsbudget hebben waarmee werknemers zich kunnen ontwikkelen en doorgroeien in hun carrière? Zo niet, dan ben je niet de enige.

Naar schatting wordt elk jaar 40% van het beschikbare opleidingsbudget niet benut. Bijvoorbeeld omdat werknemers niet op de hoogte zijn van het bestaan van het budget. Binnenkort verlopen de budgetten voor 2020. Check daarom nog voor het einde van het jaar of je gebruik kunt maken van een opleidingsbudget.

Hoe pak je dit aan? Een paar tips:

  • Zoek eerst uit wat er mogelijk is binnen jouw organisatie. Hiervoor kun je terecht bij de afdeling HR of jouw leidinggevende. Ook kun je de mogelijkheden vaak terugvinden in de cao of arbeidsovereenkomst.
  • Zorg dat je weet waarom jij je wilt ontwikkelen. Als je de regie neemt over je persoonlijke groei, opent dat deuren. Je presteert beter en krijgt nieuwe energie en motivatie.
  • Zoek een opleiding die past bij jouw wensen en behoeften. Bekijk bijvoorbeeld eens de mogelijkheden in de examengids van de Associatie.
  • Maak vervolgens jouw leerdoelen concreet voor je werkgever, zodat hij weet welke meerwaarde de opleiding heeft voor jouw bedrijf.
  • Nu beslissen én direct starten, dat lijkt misschien wat kort dag. Bij verschillende opleiders is het mogelijk om je nog dit jaar in te schrijven en daadwerkelijk te starten in 2021. Zo blijft er in 2021 extra budget beschikbaar voor een vervolgstudie.

Laatste nieuws

  • 23 juni 2026

    Staking OV en weerswaarschuwing

    Voor de periode van woensdag 24 juni t/m vrijdag 26 juni 2026 is code oranje afgegeven vanwege de verwachte weersomstandigheden en staking ov. Ondanks de warmte gaan de geplande examens gewoon door. Lees snel verder!

  • 22 juni 2026

    Het salarisvak leer je pas echt in de praktijk

    Salarisadministratie is veelzijdiger dan je denkt. Je werkt met wet- en regelgeving, cao’s en personeelsvraagstukken, zodat geen dag hetzelfde is. Toch weten weinig jongeren hoe interessant en kansrijk dit vak is. Jeroen Verreijt van Salarisadvies Brabant laat zien waarom de combinatie van leren en werken de beste basis is voor een carrière in payroll.

  • 11 juni 2026

    Meer jongeren zouden moeten weten hoe mooi het salarisvak is

    Het salarisvak is veel veelzijdiger en interessanter dan vaak wordt gedacht. Toch kennen weinig jongeren dit beroep, terwijl er grote kansen en een groeiende vraag naar goed opgeleide specialisten zijn. Lees het verhaal van Bas Schepens voor meer informatie.

Meer informatie over onze dienstverlening of een examen? We helpen je graag!