Continue kwaliteitsbewaking Associatie-examens

18 april 2019

Meer informatie nodig?
We helpen je graag!

Om de kwaliteit van de examens van de Associatie hoog te houden, worden de Associatie examens en examenvragen continu op verschillende wijzen gemonitord. Eén van de manieren waarop we dat doen is door periodiek inhoudsdeskundigen uit te nodigen voor het maken en corrigeren van een Associatie-examen. Deze inhoudsdeskundigen zijn werkzaam in de beroepspraktijk van het betreffende examen en zijn niet betrokken geweest bij de ontwikkeling en vaststelling van het examen.

De inhoudsdeskundige beoordeelt het examen op inhoudelijke juistheid en aansluiting op de praktijk. Ook de vraag of het examen ’te doen’ is voor kandidaten (o.a. in de beschikbare tijd) wordt in beschouwing genomen.

Zo zijn onlangs de examens Bedrijfsadministratie niveau 6 en Externe Verslaggeving niveau 6 beoordeeld. De inhoudsdeskundige heeft aangegeven dat de examens zeer herkenbaar zijn en goed aansluiten op de praktijk. De enkele geplaatste opmerkingen zijn voorgelegd aan de vaststellingscommissie ter verbetering van de examens.

Laatste nieuws

  • 8 juli 2025

    SEC Professionals: Waar lef, verbinding en groei samenkomen

  • 30 juni 2025

    Medewerker Personeelszaken (MPZ®) wordt Medewerker Human Resources (MHR®)

    Medewerker Personeelszaken (MPZ®) wordt Medewerker Human Resources (MHR®). Lees snel verder voor meer informatie.

  • 19 juni 2025

    BDO biedt jonge talenten een stevige start in payroll

    Onder het label Associatie voor Examinering ondersteunt eX:plain bedrijven en onderwijsinstellingen bij hun examinering. Daarmee dragen we bij aan duurzame inzetbaarheid en een leven lang leren, onder andere in de loonadministratie. In dit kader schuift onze accountmanager Zakelijke Dienstverlening, Saskia Bresser-Stein, deze keer aan bij BDO.

Meer informatie over onze dienstverlening of een examen? We helpen je graag!