Online proctoring bij de Associatie

20 oktober 2020

Meer informatie nodig?
We helpen je graag!

Online proctoring, ofwel examentoezicht op afstand, heeft onder invloed van de coronapandemie een grote vlucht genomen. Het biedt kandidaten de mogelijkheid examen te doen op een locatie naar keuze. Heel flexibel dus. Inmiddels heeft ook een aantal kandidaten van de Associatie met succes examen gedaan via proctoring.

Er zijn verschillende vormen van online proctoring en de Associatie biedt vooralsnog één van de varianten aan: live proctoring. Bij deze vorm kijkt een proctor (toezichthouden) tijdens het examen of de afname goed verloopt en hij/zij kan, indien nodig, direct ingrijpen.

Het goed organiseren van examinering is al decennialang één van de expertises van de Associatie. Het betrouwbaar afnemen van examens op afstand vraagt nieuwe aandachtspunten. Denk daarbij aan het informeren van de kandidaten over de technische voorwaarden, maar ook aan het instrueren van de proctors.

De Associatie kiest ervoor proctoring stapsgewijs in te voeren. Dit houdt in dat nog niet alle examens via proctoring afgenomen kunnen worden en inschrijving voor proctoring alleen door de kandidaat zelf kan worden aangevraagd via onze Klantenservice. Zo kunnen we het verloop goed monitoren.
Inmiddels staan de PDL® en VPS® examens klaar voor afname via proctoring. Later kan een kandidaat bij het inschrijven voor een examen zien of het examen ook via proctoring afgenomen kan worden.

Meer informatie over proctoring staat hier

Laatste nieuws

  • 23 juni 2026

    Staking OV en weerswaarschuwing

    Voor de periode van woensdag 24 juni t/m vrijdag 26 juni 2026 is code oranje afgegeven vanwege de verwachte weersomstandigheden en staking ov. Ondanks de warmte gaan de geplande examens gewoon door. Lees snel verder!

  • 22 juni 2026

    Het salarisvak leer je pas echt in de praktijk

    Salarisadministratie is veelzijdiger dan je denkt. Je werkt met wet- en regelgeving, cao’s en personeelsvraagstukken, zodat geen dag hetzelfde is. Toch weten weinig jongeren hoe interessant en kansrijk dit vak is. Jeroen Verreijt van Salarisadvies Brabant laat zien waarom de combinatie van leren en werken de beste basis is voor een carrière in payroll.

  • 11 juni 2026

    Meer jongeren zouden moeten weten hoe mooi het salarisvak is

    Het salarisvak is veel veelzijdiger en interessanter dan vaak wordt gedacht. Toch kennen weinig jongeren dit beroep, terwijl er grote kansen en een groeiende vraag naar goed opgeleide specialisten zijn. Lees het verhaal van Bas Schepens voor meer informatie.

Meer informatie over onze dienstverlening of een examen? We helpen je graag!