Schrijf je nu in: examen Beroepscommunicatie VPS® niveau 5

Meer informatie nodig?
We helpen je graag!

Vanaf vandaag is het mogelijk voor kandidaten om zich in te schrijven voor het nieuwe examen Beroepscommunicatie VPS® niveau 5.

Uit recente trendonderzoeken van het NIRPA (Nederlands Instituut van Register Payroll Accounting) blijkt dat de beroepscommunicatie van salarisprofessionals steeds belangrijker wordt om deze functie te bekleden. Daarnaast komt bij het werk van salarisprofessionals diverse wet- en regelgeving kijken, waarbij deze doelgroep met een breed scala aan stakeholders te maken heeft. Ook in het vacatureaanbod is duidelijk te zien dat werkgevers hogere eisen stellen aan de competenties met betrekking tot beroepscommunicatie voor deze beroepsgroep.

Om in deze behoefte te kunnen voorzien, heeft de Associatie voor Examinering een examen ontwikkeld waarin de communicatieve vaardigheden in de beroepscontext van de salarisprofessional getoetst kan worden.

Wat kunnen kandidaten verwachten?
Met dit examen laat de salarisprofessional zien dat deze communicatievaardigheden zoals uitleg geven aan medewerkers, advies geven aan het management en overtuigen van de directie, tot in de puntjes beheerst. Er komen situaties aan de orde waarmee de salarisprofessional dagelijks te maken heeft. Dit examen is onderdeel van het Associatiediploma Vakopleiding Payroll Services (VPS®).

De social skills die gevraagd worden, zijn herkenbaar en toepasbaar voor:

  • salarisadministrateurs die de administratie doen voor het eigen bedrijf;
  • internen die de administratie hebben uitbesteed;
  • salarisadministrateurs die werken bij een accountantsbureau;
  • salarisadministrateurs met een eigen bedrijf (ZZP’ers).

Demo examentool
Geïnteresseerden kunnen een demo doen om alvast kennis te maken met deze vorm van examen doen en hoe dit precies in zijn werk gaat.

Flexibele examenafname
Het examen kan op een eigen gewenste locatie op werkdagen tussen 10:00 en 17:00 uur worden gedaan. Kandidaten hoeven hiervoor dus niet naar een aparte toetslocatie af te reizen.

Meer weten?
Het examenprogramma, het voorbeeldexamen en meer informatie over het examen Beroepscommunicatie niveau 5 is op de examenpagina te vinden.

Meer informatie

Laatste nieuws

  • 30 juni 2025

    Medewerker Personeelszaken (MPZ®) wordt Medewerker Human Resources (MHR®)

    Medewerker Personeelszaken (MPZ®) wordt Medewerker Human Resources (MHR®). Lees snel verder voor meer informatie.

  • 19 juni 2025

    BDO biedt jonge talenten een stevige start in payroll

    Onder het label Associatie voor Examinering ondersteunt eX:plain bedrijven en onderwijsinstellingen bij hun examinering. Daarmee dragen we bij aan duurzame inzetbaarheid en een leven lang leren, onder andere in de loonadministratie. In dit kader schuift onze accountmanager Zakelijke Dienstverlening, Saskia Bresser-Stein, deze keer aan bij BDO.

  • 4 juni 2025

    NS-staking aangekondigd: houd rekening met reisvertragingen

    Op vrijdag 6 juni 2025 is er een landelijke staking aangekondigd bij de NS, waardoor er mogelijk geen treinen rijden. Deze staking kan aanzienlijke gevolgen hebben voor examenkandidaten die op deze dag hun examen moeten afleggen.

Meer informatie over onze dienstverlening of een examen? We helpen je graag!